Pomagaj GRS Kamnik z SMS , foto: Simon Kurinčič
Kamniški hribi 1, foto: Urban Novak

Avtor/ica: Vladimir Habjan, torek, 12. marec 2019, ogledov: 355

V brezpotjih Kočne

Sončno nedeljo smo se trije odpravili v brezpotja Kočne in tako kot vedno v Kočni - nismo bili razočarani.

Trojica (Irena, Haubi, AO Kamnik, Miha Habjan, AO Rašica) smo v spodnjem delu raziskovali nove pristope in se po borbi s podrtim drevjem, strmimi travami in ruševjem prebili na vrh Malih vratc. Od tam smo vstopili v eno od mnogih grap, ki vodijo proti grebenu Na Križu, od koder se vzpneš na Kočno. V tem delu sta pred kakimi 15 leti več variant zlezla Matej Mejovšek in Irena Mrak, od leta 2000 naprej pa tudi midva z Ireno. Plezalni del je bil odličen, trd, prav primeren za pikanje. V zgornjem delu so bile skale posrežene, kar je dalo pridih zimske pravljice. Sestopili smo po grapi ob markirani poti in snežiščih do bivaka v Kočni, od tam pa po lovskem prehodu nazaj k Suhadolniku. Prava alpska tura.

Končno vstopimo v plezalni del

Tik pod vrhom Kočne

Sestopimo po grapi ob Kočni, z bivaka pa po lovskem prehodu

Simon Kurinčič, sreda, 13. marec 2019 ob 20:38