Kamniški hribi 1, foto: Urban Novak
Ledno plezanje 1, foto:

Avtor/ica: Florjan Lajmiš, četrtek, 6. september 2018, ogledov: 385

Srebrnjak

Pred prazniki sva se z Mojco odpravila na izlet v malo odročnejše hribe.

V soboto zvečer sva se preko Vršiča odpeljala do Zadnje Trente, od koder sva se v soju čelk in utrinkov peš odpravila proti Planini Zapotok. Noč sva prespala v planšarski koči, naslednje jutro pa sva se odpravila proti Srebrnjaku.

Najin cilj je bila Bratovska smer (V+/IV+, 450m). Prvi trije raztežaji niso obetali kaj dosti, mestoma krušljiva skala in slaba opremljenost sta naju skoraj zavedli iz smeri v levo. Že naslednji raztežaji pa so bili popolnoma druga zgodba, super skala, luft pod nogami in solidna opremljenost so poskrbeli za dobro voljo vse do vrha smeri. Na vrhu naju je pričakal še lep razgled, ki se je še dodatno odkupil za sestop. Z vrha sva sestopila proti sedlu v smeri Bavškega Grintavca. Večino časa sva poplezavala navzdol, naredila sva tudi dva abzajla.

Lepa smer v steni, kjer verjetno ni pogosto gneče. Midva se bova vsekakor še vrnila!