Avtor/ica: Mojca Zajc, torek, 27. junij 2017, ogledov: 275

Kovinarska "lepotička"

Ponedelkovi dopustniki smo odpeketali proti Veliki Mojstrovki. Dostop nekaj časa zelo udoben nato pa nadvse smotan, šodrast (napoved za samo smer). Ko smo končno pod smerjo Klemen zarine v prvo štirico. Kar da malo dela na začetku. Nato pa sledi kompakten šoder (kompaktnega je res bolj malo) do kotanje. Kmalu pride na vrsto kamin (IV). Tuki si, pravi Andreja, p...m...človeška jebica!!! Mal se greš še jamarstva. Kr luštn. In končno del, ki sem se ga veselila, dokaj kompaktne V. Prečko smo našli pravo. Je pa lažja kot V. Nato je sledil še lažji raztežaj, ki bi se skoraj spremenil v dosti težjo oceno (tam kjer so trije klini na kupu ne greš gor pač pa še levo), tako da sem povadila še plezanje navzdol. Končno sem se s trenjem za izvoz privlekla do zadnjega iztopnega kamina. Je taka smer, da jo greš 3x - prvič, zadnjič, pa tut če nikol več.